РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЗА ИЗБОР НАЈБОЉЕ МЕТОДИЧКЕ ПРИПРЕМЕ (2023/2024)

7G7A0328

Центар за професионално усавршавање Филозофског факултета Универзитета у Нишу ове школске године је по шести пут расписао конкурс за најбољу методичку припрему из области филолошких и друштвено-хуманистичких наука, с циљем да се постојеће везе и сарадња коју са наставницима, на различите начине, одржава, додатно ојачају и прошире, у правцу обостраног обогаћивања искустава, теоријских и практичних знања.

Током конкурса су пристигле припреме из различитих предмета. Њихови аутори су наставници основних и средњих школа широм Србије. Због разнородности предмета било је неопходно формирати три комисије:

• Национална филологија – проф. др Марина Јањић, проф. др Снежана Милосављевић Милић, проф. др Снежана Божић;
  • Стране филологије – доц. др Николета Момчиловић, лектор Љиљана Марковић, мср Ема Живковић;
  • Друштвено-хуманистичке науке – проф. др Марија Јовановић, проф. др Милица Тошић Радев, доц. др Иван Николић.

Комисије су, након аналитичких разматрања и процена, дошле до одлука о победницима конкурса. Критерјуми којима су се комисије руководиле су следећи: оригиналност и креативност у приступу, стручност (методолошка утемељеност у предметној науци/предметним наукама), постојање свих елемената методичке припреме и њихова међусобна усаглашеност, иновативност у концепцији часа и у примењеној методичкој методологији, подстицање индивидуалног и групног рада ученика, примена савремених наставних средстава, испуњеност образовних стандарда.

Национална филологија

1.Жељана Андријевић Андрић, Војна гимназија (Београд): Борисав Станковић ,,Нечиста крв

2. Маја Живић, ОШ ,,Љуба Нешић” (Зајечар): Јован Стерија Поповић ,,Покондирена тиква

3. Драгана Стевановић, ОШ ,,Милић Ракић Мирко” (Прокупље): Падежи ‒ систематизација

Комисија за процену квалитета припрема из области националне филологије похвалила је и за публиковање издвојила и:

Књижевност

Јелена Микић, Основна школа ,,Бранко Радичевић”  (Савино Село): Бранко некад и сад

Стране филологије

1.Марина Станојловић, ОШ ,,Љуба Нешић” (Зајечар): Feste italiane

2. Марко Груичић, Средња школа (Кладово): Франкофонија

Друштвено-хуманистичке науке

1.Наташа Чворовић, ОШ ,,Чегар” (Ниш): Уједињење Италије

2. Валентина Андрејић Ристић, Вера Дујаковић, Прва нишка гимназија ,,Стеван Сремац” (Ниш): Две судбине наспрам глобалних историјских дешавања

3. Сузана Томић, Гимназија (Зајечар): Балкански ратови

3. Савица Ђурђевић, ОШ ,,Надежда Петровић” (Сићево): Заштићена природна добра

Победнике методичког конкурса бисмо замолили да нас попуњавањем овог упитника (http://skr.rs/zXBs) известе да ли ће бити у прилици да награде преузму лично (26. јануара у 10 на Филозофском факултету у Нишу). Уколико неко од колега није у прилици да награду преузме лично, управник и секретар Центра ће награде доставити брзом поштом.

Честитамо награђеним наставницима и свим учесницима конкурса се захваљујемо на сарадњи и учешћу.